Už svietia

Autor: Petra Turčanová | 23.11.2012 o 20:45 | (upravené 23.11.2012 o 20:53) Karma článku: 8,25 | Prečítané:  252x

Už svietia plamienky dobrosrdečnosti v našich srdciach. Už svietia iskry v našich očiach. Už svietia prskavky v našich rukách. Už svietia vianočné stromčeky na námestiach . To všetko si dnes mohli pomyslieť ľudia, ktorí vyšli do ulíc , aby si vychutnali prvý večer vianočných trhov v Bratislave.

Začiatok programu sa niesol v znamení vokálnej skupiny SKLO, ktorej vianočné piesne vniesli do ľudských duší harmóniu Vianoc. Známe osobnosti kultúry (J. Hubinská), športu (bratia Hochschornerovci) a politickej sféry (M. Ftáčnik, P. Frešo) po úvodných príhovoroch smelo vysadli na bicykle, aby silou svojich nôh vniesli energiu do osvetlenia stromčeka na Hlavnom námestí.

O hodinu neskôr sa program presunul na Hviezdoslavovo námestie, kde sa nad ľadovou plochou rozsvietil aj druhý stromček. Organizátori rozdali ľuďom 1 500 prskaviek. Ich zapálením sa vytvoril nad hlavami ľudí koberec žiariacich svetiel, ktorý ešte viac umocnil krásnu atmosféru. Spoločne sme sa dnes zapísali do knihy slovenských rekordov.

Vzduchom sa niesla omamná vôňa Vianoc. Pre mňa do nej rozhodne patrí punč, varené víno, cigánska a lokša plnená pečienkou. Ľudia mali k sebe akosi bližšie. Priateľstvo, láska a rodinná idylka sa dala cítiť z každého rohu.

Teším sa, že navštívim trhy aj so svojimi kamarátmi. Veď nie je nič krajšie, ako si užiť vianočnú atmosféru s ľuďmi, ktorí majú v našom srdci svoje dôležité miesto.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?